Вживання риби допомагає боротися з депресією

Вживання риби допомагає боротися з депресією 19.07.2012

Згідно нової теорії західних дієтологів і психіатрів між роботою мозку, емоціями і харчуванням існує тісний зв'язок. Чому саме риба? Цей продукт допомагає мозку виробляти речовини, які дають можливість відчувати себе спокійніше, щасливіше, зберігати ясність думки.
&Nbsp;
- Доведено, що особливі жирні кислоти, більше яких міститься саме в рибі, за своєю дією на нервову систему можна порівняти з класичними антидепресантами, - стверджує Ігор Якушев, психіатр вищої категорії, доцент Північного державного медичного університету. - Поліненасичені жирні кислоти підвищують рівень серотоніну, речовини, покращує настрій і сприяє правильній роботі нервових клітин і систем головного мозку. Даний факт став сьогодні настільки очевидний, що в штучні замінники молока для грудних дітей тепер додають декозагексаєнова кислоту, яка належить до класу омега-3 кислот. Це з'єднання зі складною назвою здатне захищати клітини мозку від загибелі, спровокованою депресією і стресами.
&Nbsp;
Ця теорія отримала підтвердження на практиці. В університеті м Шеффілда (Велика Британія) пацієнтам, яким вже не допомагали антидепресанти, виписали замість таблеток риб'ячий жир. Через 4 місяці виразне поліпшення зафіксували у 70% хворих: їх покинули поганий настрій, безсоння, відчуття власної нікчемності. Інше дослідження англійців теж представило переконливі дані: в результаті виключення з дієти цукру, кофеїну, алкоголю і насичених жирів і збільшення споживання фруктів, зелені і найголовніше - жирних сортів риби (тунець, сьомга, сардини, скумбрія) майже у 90% пацієнтів різко скорочуються перепади настрою, напади паніки і депресії.
&Nbsp;
Цим же, мабуть, пояснюється і той факт, що в країнах, де традиційно їдять багато риби, наприклад в Японії, офіційно зареєстрованих депресій серед населення всього 1%. А в європейських країнах депресією страждає не менше 10% населення, плюс ще стільки ж - тривожними розладами. Більш того, в країнах, де риба в кулінарній пошані, відбувається менше вбивств, самогубств, маніакально-депресивних розладів, післяпологових депресій.
&Nbsp;
Їжте рибу!

&Nbsp;

Джерело: &Nbsp; FishIndustry.net


&Nbsp;